کد خبر : 9تاریخ ثبت : 1396/6/31 14:01:12
امام جمعه بوشهر:

ثروت ملی عادلانه تقسیم شود/ لزوم مقابله با رانت‌خواری

چغادک نما :نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: ثروت ملی باید به شکل صحیح و عادلانه تقسیم شود و همچنین رانت‌خواری کاهش و دسترسی به منابع اقتصادی متوازن صورت گیرد.

به گزارش چغادک نما ،آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به فرارسیدن ایام محرم، اظهار داشت: زندگی حسینی باید در جامعه ترویج شود و بر اساس آموزه‌های حسینی رفتار شود.

وی با اشاره به سخنان رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان خاطرنشان کرد: سیاست نه شرقی و نه غربی  باید سرلوحه تمام امور قرار گیرند. اسلام نیازی ندارد به اینکه ما از غرب و شرق چیزی طلب کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: اگر می‌خواهیم اسلام حفظ شود و کشور همچنان مستقل بماند باید سیاست نه شرقی و نه غربی را اجرا کنیم.

استقلال اقتصادی ایجاد شود

وی عنوان کرد: استقلال اقتصادی موجب اقتدار کشور می‌شود که متاسفانه از ابتدای انقلاب به خوبی این مهم صورت نگرفته و هم چنان مورد تاکید امام و مقام معظم رهبری بوده است.

صفایی بوشهری تصریح کرد: اهرم‌های فشار دشمنان تحریم، تهدید و مدیریت اقتصادی بوده است.

وی گفت: تصمیم‌گیران نظام باید به گونه‌ای رفتار کنند که در آینده‌ای نه‌چندان‌دور ایران به کشور مقتدر در زمینه اقتصادی در جهان معرفی شود و شرایط رشد اقتصادی را فراهم کنند.

مسئولان عدالت محور باشند

وی بیان کرد: مسئولان اجرایی ما باید عدالت محور باشند و در انتخاب مدیر، نظارت در کار و طراحی روزآمد باشند.

وی عنوان کرد: هرگاه فقیری دیده شود و یا سفره‌ای با کمبود به روبرو باشد نشانه ضعف مدیریتی مسئولان است. اکنون این وضعیت در جامعه ما وجود دارد و این نشانه ضعف مدیریت اقتصادی کشور است.

نماینده ولی فقیه در استان و بوشهر خاطرنشان کرد: ثروت ملی باید به شکل صحیح و عادلانه تقسیم شود و همچنین رانت‌خواری کاهش و دسترسی به منابع اقتصادی متوازن صورت گیرد.

وی با بیان اینکه این موارد در مدیریت کشور بسیار مهم است، بیان کرد: مسئولان اجرایی با این سرفصل‌ها قیاس و بررسی می‌شوند.

وی با بیان اینکه برخی می‌گویند ما مسئول به بهشت رفتن مردم نیستیم افزود: در دین خدا برخی امور واجب است و برای نجات و رشد انسان مورد نیاز است و باید در یک جامعه اسلامی بیان شود.

لزوم حفظ روحیه انقلابی‌گری

صفایی بوشهری تصریح کرد: حفظ روحیه انقلابی‌گری در جامعه لازم است چرا که اگر روح انقلابی‌گری از این انقلاب گرفته شود تمام اعتقادات، ارزش‌ها، استقلال و آزادی این کشور از بین خواهد رفت.

وی با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال نفوذ سلطه است بیان کرد: یکی از نکات مهم آمریکا و رئیس جمهور ایران که در سخنان سخیف خود در شورای امنیت بیان کرد این است که آنها به دنبال اضمحلال آزادی در ایران هستند.

وی با کودکانه خواندن سخنان سخیف و مداخله‌ جویانه ترامپ بیان کرد: این شخص در سازمان ملل مطالبی را بیان کرد که نشان دهنده شخصیت خود و سران سیاسی آمریکا است.

آمریکا تجلی در ترامپ دارد

وی گفت: آمریکا تجلی در همین شخص ابله دارد و کسانی که اعتماد به آمریکا دارند یعنی به ابله‌ها اعتماد دارند.

وی بیان کرد: محصول مذاکره و تلاش‌های صورت گرفته برای اجرای برجام را امروز شاهد هستیم که آمریکایی‌ها هر روز می‌گویند ایران نقض برجام می‌کند در صورت اینکه ما فراتر از تعهدات انجام داده‌ایم.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس بیان کرد: دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ ایران و حاصل تلاش مردم و نیروهای مسلح است.

لزوم تربیت نیروهای نخبه

وی گفت: استان بوشهر یکی از استان‌های مهم و استراتژیک کشور است که با مدیریت صحیح نیروهای مسلح کوچکترین تعرض را با قدرت جواب دادند.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس عنوان کرد: مسئولین آموزش و پرورش باید در تربیت نیروهای نخبه برای پیشرفته آینده کشور تلاش کنند.

امام جمعه بوشهر در ادامه گفت: مسئولان آموزش و پرورش معلمان و مربیان یکی از تاثیرگذارترین افراد در کشور هستند و تلاش های این افراد سپاسگزاریم.

منبع: مهر

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه