امام جمعه چغادک : با توجه به شرایط جنگ اقتصادی باید دادگاه های ویژه مفسدین اقتصادی تشکیل شود
شرایط امروز ما شرایط جنگ اقتصادی است، قاعدتاً باید متناسب با همین شرایط جنگی با مفسدان اقتصادی برخورد شود. لازم است دادگاههای ویژه مفسدین اقتصادی تشکیل شود و به سرعت به جرایم اقتصادی کسانی که از نابسامانی بازار ارز و سکه و از شرایط بحرانی سوءاستفاده کرده اند رسیدگی شود.
كدخبر: id-983
تاريخ: 2018-07-14 16:31:39

به گزارش چغادک نما ،حجت‌الاسلام رضا خدری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرچغادک با اشاره به اول ذی‌القعده سالروز ولادت با سعادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختران و آغاز دهه کرامت اظهار داشت:حضرت معصومه سلام الله علیها؛ بانوی عصمت و کرامت است که مرزهای عصمت را درنوردید و به مقامات بالای اخلاقی و انسانی رسید. این بانوی با کرامت، نعمت بزرگی برای ایران اسلامی است و به برکت حرم مطهر آن حضرت، شهر قم تبدیل به یک شهر مقدس شد و امروز مرکز علمی جهان تشیع است و طلاب با آرامش در کنار حرم آن حضرت مشغول به تحصیل علوم دینی هستند که برکات علمی آنها به سراسر جهان می رسد.
وی افزود : از سوی دیگر این بانوی بزرگ، الگوی شایسته ای برای دختران جامعه اسلامی است که باید بیشتر به این الگوها توجه شود، متأسفانه امروز برخی از زنان و دختران ما از الگوهای غربی پیروی می کنند که حرفی برای گفتن ندارند و سرانجام چنین الگوگیری چیزی غیر از ابتذال و سقوط نیست، وقتی ما در الگوهای بزرگی مثل حضرت معصومه داشته باشیم چرا باید از این الگوهای خوب غفلت شود و دچا خسارت شویم؟

شورای نگهبان به عنوان پشتیبان نظام اسلامی و حامی واقعی رأی ملت و خار چشم دشمنان بوده است

حجت الاسلام خدری  با اشاره به ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان قانون اساسی در سال ۵۹ ادامه داد: شورای نگهبان به عنوان پشتیبان نظام اسلامی و حامی واقعی رأی ملت و خار چشم دشمنان بوده است و از بهترین نهادهایی بود که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفت که به خوبی هم نگهبان قانون اساسی و جمهوریت نظام بوده است و هم نگهبان اسلامیت نظام.
وی تصریح کرد : در دوره مشروطه هم چنین نهادی متشکل از علمای بزرگ شکل گرفت ولی با دسیسه¬های دشمنان و غفلت مردم و روشنفکران متأسفانه در عمل چنین شورایی نتوانست کاری از پیش ببرد و عملاً با شکست مواجه شد و با همه مبارزاتی که مردم و علما و روشنفکران برای پیروزی جنبش مشروطه و محدود کردن سلطنت و پادشاهی خودکامه داشتند ولی متأسفانه با غفلتی که شد این جنبش با شکست مواجه شد و از دل آن پادشاهی مستبدتر و خودکامه تر رضاخانی شکل گرفت.
امام جمعه چغادک وجود شورای نگهبان را جهت حفاظت از رای ونظر مردم دانست واظهار داشت : در نظام اسلامی وجود شورای نگهبان به خوبی هم از رأی و نظر مردم حفاظت کرد و هم اسلامیت نظام را پاسداری کرد و اگر می بینید که دشمنان نظام مکرر به شورای نگهبان حمله می کنند به خاطر همین نقش برجسته و مهم است.
شرایط کشور، شرایط جنگ اقتصادی است.
 حجت الاسلام خدری شرایط فعلی کشور را شرایط جنگ اقتصادی دانست وابراز داشت : با توجه به فشارهای آمریکا که به تعبیر رهبر معظم انقلاب در مقطع فعلی یک جنگ تمام عیار اقتصادی را شروع کرده است ما می بیینم که عده ای هم در داخل کشور از این وضعیت سوءاستفاده میکنند و مرتکب فسادهای اقتصادی می شوند و سرمایه های ملت را غارت می کنند.
وی با درخواست تشکیل دادگاه های ویژه مفسدین اقتصادی گفت : وقتی گفته میشود شرایط امروز ما شرایط جنگ اقتصادی است، قاعدتاً باید متناسب با همین شرایط جنگی با مفسدان اقتصادی برخورد شود. لازم است دادگاههای ویژه مفسدین اقتصادی تشکیل شود و به سرعت به جرایم اقتصادی کسانی که از نابسامانی بازار ارز و سکه و از شرایط بحرانی سوءاستفاده کرده اند رسیدگی شود.
امام جمعه چغادک خاطر نشان کرد : مردم باید برخورد با مفسدان اقتصادی را ببینند نه اینکه مفسدان هر گونه که بتوانند مردم و نظام را غارت کنند ولی برخورد چندانی هم دیده نشود. متأسفانه برخی از مسؤلین گفته اند که نباید با مجرمین اقتصادی به صورت قهرآمیز برخورد شود! آیا این سخن درستی است؟ یک مجرم به راحتی غارت کند کسی هم با او برخورد نکند؟ یا با یک برخورد ساده تمام شود؟ آیا این سخن باعث جری تر شدن این مجرمین و مفسدین نمی شود؟
حجت الاسلام خدری با انتقاد از صداوسیما اظهار داشت : صدا و سیما اگر می خواهد اعترافاتی را پخش کند اعترافات مجرمین اقتصادی را پخش کند نه اینکه به مسائل دست چندم بپردازد و خوراک بیشتر برای دشمنان نظام فراهم کند.
وی افزود :  باید اعترافات مفسدین اقتصادی را به مردم نشان بدهد که بگویند چه بلایی بر سر این مملکت آورده اند و چه ضربه هایی در این شرایط زده اند.
خدری ادامه داد : شما می بینید که دشمن از هر رخنه ای برای ایجاد آشوب و بلوا سوءاستفاده می کند، البته مردم ما واقعاً بصیرت و روشن بینی خود را به خوبی نشان داده اند؛ مردم ما پای اسلام و نظام اسلامی ایستاده اند و علاقمند به این نظام هستند و هر جایی که اعتراض به حقی دارند اگر متوجه شوند که دشمنان و منافقین می خواهند سوءاستفاده کنند، سریعاً از اعتراض خود صرف نظر می کنند. خب با چنین مردم خوبی چگونه باید برخورد شود؟ آیا شایسته است که بگذارید یک عده از خدا بی خبر در این شرایط اقتصادی باعث ضربه زدن به مردم شوند؟ همچنانکه بسیاری از بزرگان و دلسوزان گفته اند و نوشته اند؛ قوه قضائیه باید در این شرایط با سختی و به سرعت با مفسدین اقتصادی برخورد شود که یکی از راههای آن تشکیل دادگاههای ویژه اقتصادی است.