حلیم با طعم پنبه در شهر جم و واکنش بهداشت و درمان
شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم که در خصوص سرطان‌زابودن آب جم در گزارش قبلی خبرگزاری فارس سکوت اختیار کرده بود این بار نسبت به موضوع این کلیپ واکنش نشان داد.
كدخبر: id-906
تاريخ: 2018-05-26 09:11:45

به گزارش چغادک نما ،چند روزی است کلیپی در فضای مجازی شهرستان جم در حال انتشار است که برخی حلیم‌فروشی‌های موجود در شهر جم، حلیم‌هایی که می‌فروشند به جای گوشت از پنبه استفاده می‌کنند.

این وضعیت صدای مردم این شهرستان را در آورده و همه در فضاهای مجازی و محافل مختلف خواهان شفاف‌شدن موضوع شده‌اند به گونه‌ای که بخش عمده‌ای از مردم که در ماه مبارک رمضان و برای سفره افطاری خود اقدام به تهیه حلیم می‌کردند از این کار سرباز زده‌اند.

شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم که در خصوص سرطان‌زابودن آب جم در گزارش قبلی خبرگزاری فارس سکوت اختیار کرده بود این بار نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.

مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان جم در خصوص کلیب منتشر شده در فضای مجازی و استفاده از پنبه به جای گوشت در حلیم فروشی‌های شهر جم اظهار داشت: شبکه بهداشت و درمان به عنوان متولی سلامت وظیفه کنترل و نظارت بر اماکن توزیع مواد غذایی را در سطح شهرستان جم برعهده دارد.

وی افزود: کارشناسان بهداشت‌محیط جم به صورت ماهانه و به خصوص در ایام ماه مبارک رمضان به طور ویژه بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی نظارت دارند و در صورت عدم رعایت موازین بهداشتی با واحد صنفی متخلف برخورد قانونی می‌شود.

امین پناهیان تصریح کرد: تاکنون گزارش و موردی مبنی بر استفاده از پنبه در مراکز توزیع آش و حلیم در سطح شهرستان جم مشاهده نشده و فردی که اقدام به انتشار این کلیپ کرده نیز به آدرس حلیم‌فروشی مورد نظر اشاره نکرده است تا در این زمینه بررسی‌های بیشتری صورت گیرد.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه برای اولین بار است که چنین تخلفی از سوی یکی از شهروندان بیان می‌شود و تاکنون هیچ گونه شکایتی در این زمینه از سوی شهروندان به شبکه بهداشت اطلاع داده نشده، ممکن است فرد انتشاردهنده کلیپ به دنبال اهداف خاصی باشد.

مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم بیان کرد: این شبکه از طریق مجاری قانونی در حال پیگیری موضوع است و پس از بررسی‌های تکمیلی، اطلاع‌رسانی می‌شود.

منبع: فارس