تخریب و بی مهری سایه 8 ماهه شهردار و رییس شورای شهر چغادک
چغادک نما : رعایت اخلاق و انصاف در جامعه باید پایه قضاوت اخلاقی باشد و متاسفانه شهردار و ریاست شورای پنجم مورد بی مهری رقبا و حتی گاهی همفکران خود قرار گرفتند و برخی آن چنان در قضاوت به افراط افتاده اندکه فعالیت مدیریت شهری در این ایام را ضعیف تر از دوره های قبل می دانند که با گذر از سالهای قبل می توان شرایط تک محوری شهر را یاد آورد .
كدخبر: id-892
تاريخ: 2018-05-15 01:52:10

به گزارش چغادک نما ، ماه ها است خدمات شبانه روزی مدیران و کارگران زحمتکش شهرداری را با هدف تضعیف شخص شهردار با نقد بی انصافانه  توسط اشخاص مشخص  وبه نام شهروندان چغادک زیر سوال می رود  در حالی که رعایت اخلاق و انصاف در جامعه باید پایه قضاوت اخلاقی باشد و متاسفانه شهردار و ریاست شورای پنجم مورد بی مهری رقبا و حتی  گاهی همفکران خود قرار گرفتند و برخی آن چنان در قضاوت به افراط افتاده اند که فعالیت مدیریت شهری در این ایام را ضعیف تر از دوره های قبل می دانند که با گذر از سالهای قبل می توان شرایط تک محوری شهر را یاد آورد .
خیابان ها و کوچه های آب گرفته ناشی از باران چند دقیقه ای که تبدیل به سیل وحشتناک می شد  وضعیت اسفبار مدیریتی و ده ها مساله و مشکل ناشی از بی توجهی ها و بی برنامگی ها در  سال های گذشته را فراموش کرده اند و از شهرداری که تنها حدود 8ماه است، فعالیت خود را آغاز کرده است، رفع همه مسایل و مشکلات شهر را مطالبه می کنند.
 بنابراین هیچ انسان منصفی اخلاق و عدالت را فدای سلایق شخضی نمی کند  و اگر فرد انصاف داشته باشد، منافع جمع را در نظر می گیرد و هرگز با بزرگ نمایی  کاستی ها و کوچک نشان دادن خدمات بی انصافی  و در نشان دادن وضعیت شهر سیاه نمایی نمی کند.
چرا بی انصافی چون به ازای هر اقدام عمرانی، کارهای فرهنگی مختلفی هم انجام شده است؛ نباید اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگی را نادیده گرفت؛ اینکه بگوئیم هیچ کاری انجام نشده،  بله بی‌انصافی محسوب می‌شود. شهرداری در کنار کارهای عمرانی که انجام داد، مباحث شهروندی را هم در نظر گرفته مانند  برگزاری دوره های فراوان کارگاه های آتش نشانی وایمنی ؛ برگزاری مراسمات مختلف فرهنگی جهت شهروندان که نشان‌دهنده توجه به مباحث فرهنگی، سلامت و شادی شهروندان است.
اینکه امروز در چغادک مثل خیلی از شهرها، تخریب اموال عمومی و... انجام می گیرد به شهرداری باز نمی‌گردد. البته  شهردار بی‌تفاوت نبوده‌ است ، برنامه‌های متعددی را با همکاری نهادهای فرهنگی در شهر در این زمینه اجرا کرده است
کمک به احداث و توسعه و بازسازی مساجد به عنوان اصلی‌ترین پایگاه‌های فرهنگی و فعالیت‌های فرهنگی و پیگیری جهت  ایجاد فرهنگسرا و برنامه‌ریزی برای اجرای فعالیت‌های آموزشی در این اماکن خود گواه حضور فعال شهردار  وریاست شورای اسلامی در زمینه های آموزشی فرهنگی شهر چغادک دارد.
یکی از عملکرد مثبت شهردار  و ریاست شورا که زمینه ساز طرح و پروژه های مختلف شهری در سال پیش رو خواهد شد  هماهنگی شهرداری با سایر مجموعه‌ها  است که بیشتر از گذشته  شده و بهتر از قبل وضعیت روند رو به توسعه‌ای را می توان برای شهر نظر گرفت که گواه آن حضور  وبرنامه ریزی جهت توسعه چغادک در قسمت غربی با برنامه ریزی جهت ایجاد پارک و فضای سبز و زمین های ورزشی و استقرار ادارات مختلف در آن منطقه دارد و همچنین برنامه ریزی جهت تعویض و بازسازی مبلمان خیابان اصلی چغادک  واحیای زیرساخت های شهری در قسمت شرق که گواهی بر هماهنگی این مجموعه با مسئولین شهرستان واستان جهت دریافت اعتبارات را دارد .


منتقدان امروز شهردار و رییس شورا باید بدانند برای بیان عقیده همه آزاد هستند و نمی‌توان تاکید داشت که همه باید موافق یک مدیر باشند و عملکرد او را قبول داشته باشند؛ بلاخره هر مدیر در دوران مدیریتش منتقدان و مخالفانی پیدا دارد  که بخشی از آنان به شکل مستقیم یا غیر مستقیم مواجهه‌ای با مدیر یا سیستم مدیریتی او داشته‌اند ولی اینکه بعضی از افراد منتقد ، خود در میدان بازی باشند وگل به خودی بزنند زیبای یک مسئول نیست و بی‌اخلاقی و بداخلاقی خصوصا در فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی  که دیده می‌شود؛ باعث تاسف است و اگر مباحث تنها نقد عملکرد باشد، پذیرفتنی است خصوصا وقتی مبنای منطقی داشته باشد اما وقتی از مدار منطق و ارزیابی عملکردها خارج شود، بی‌اخلاقی و بد اخلاقی محسوب می‌شود و تخریب است.


حرف آخر این است که  اندک منتقدان امروز نباید خود را جای مردم جا بزنند و اگر مدعی هستند که برای مردم کار می‌کنند باید نگاهشان به نظر مردم باشد؛ اینکه کاری کنند  فلان فرد یا گروه خوش‌آیندش باشد ملاک نیست. باید دید مردم احساس رضایت می‌کنند یا نه؟
در پایان باید گفت هرانتقاد نباید به دور از انصاف و به‌ دور از مدنیت باشد و شاخص‌ها مختلف باید مبنای ارزیابی قرار گیرد نه سلایق شخصی !! و شهردار و رئیس شورا باید بدانند این انتقاد های تخریب نما سایه عملکرد آنان خواهد بود و با برنامه ریزی بهتر و منسجم تر زمینه رشد و توسعه و پیشرفت شهر چغادک را فراهم آورند و سنجش عملکرد شما چهارساله است نه 8 ماهه !