تشکیل شورای فرهنگ عمومی در شهر چغادک/ تصویر
چغادک نما : شورای فرهنگ عمومی شهرچغادک با حضور دکتر ماحوزی مدیر کل فرهنگ وارشاد استان بوشهر وجمعی از مسئولین شهر چغادک در محل دفتر امام جمعه اين شهر تشكيل شد.
كدخبر: id-868
تاريخ: 2018-04-29 01:22:57

به گزارش چغادک نما ، حجت الاسلام و المسلمين خدری امام جمعه چغادک  در اين جلسه  با تبریک ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان يكی از مهم‌ترين وظائف شورای فرهنگ عمومی را معرفی الگوی متعالی فرهنگی اسلامی به جوانان دانست و گفت: توجه به اهداف تشكيل اين شورا ما را در جهت تحقق آرمان های انقلاب اسلامی موفق خواهد كرد.
وی افزود: براساس  فرمايش های مقام معظم رهبری ، فرهنگ را هویت یک ملت دانست واظهار داشت : «فرهنگ همواره متکی به حضور مردم است. سپردن مسائل فرهنگی به مردم نافی وظیفه‌ نظارتی و هدایتی دولت نیست و حضور حکومت و دولت در عرصه‌ فرهنگ نیز به معنای سلب حضور مردم نمی‌باشد.»
حجت الاسلام خدری با بیان اینکه ما در قبال فرهنگ عمومی مسئولیت داریم چه از نظر شرعی و چه از نظر قانونی ابراز داشت : ان شالله با تشکیل این شورا بسیاری از دغدغه های مردم و مسئولین در زمینه فرهنگ شهر چغادک پوشش داده شود.

تشکیل شورای فرهنگ عمومی در شهر چغادک

 در ادامه این جلسه حمیده ماحوزی  مدیر کل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی استان بوشهرضمن تبریک روز جوان و ایام ملی پیش رو بیان کرد: شورای فرهنگ عمومی دارای یک قداست است که شرکت نکردن مدیران در شورا از شان و جایگاه آن کاسته می شود.
وی اظهار داشت: اعضاء شورای فرهنگ عمومی بخش عظیمی از کارهای خود را در راستای فرهنگ اجرا می کنند که جا دارد مسئولین توجه ویژه به این بخش مهم داشته باشند.
ماحوزی با اشاره به اینکه بررسی آسیب های اجتماعی مهم ترین وظیفه شورا است، افزود: تهاجم فرهنگی از مسائل بسیار مهم امروز جامعه است که با اجرای برنامه های فرهنگی تاثیرگذار می توان از تاثیرات منفی جلوگیری نماییم.
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر در ادامه به آسیب های هنری پرداخت و عنوان کرد: هنر تاثیر بسیاری در آموزش و آگاهی رسانی دارد که باید با هم‌فکری و هم‌اندیشی از این ابزار به بهترین نحو استفاده کنیم.
وی همچنین به تقویت رسانه ها در این راستا اشاره کرد و یادآور شد: عملکرد و تاثیر فرهنگ عمومی در جامعه باعث رشد و بالندگی افراد می شود و رسانه ها که می توانند تحولات عظیمی در جنبه های مختلف ایجاد کنند و به عنوان حاملان و منتقل کنندگان پیام بیشترین اثرگذاری را دارند.
ماحوزی خاطرنشان کرد: وقت شناسی مسئله مهم در برگزاری این نشست است که تمامی اعضاء باید علاوه بر سرلوحه قرار دادن این مقوله مهم دیگران را برای انجام آن شویق نمایند.
معاون قرآن و عترت اداره کل نیز افزود: باید زمینه بستر سازی توسعه فرهنگ مهیا باشد تا تاثیرات مهم ترین شورا در هر منطقه یا بخش که بهترین تصمیمات به تصویب می رسد شاهد باشیم.
عبدالرضا عالی پور در ادامه از برگزاری جشن رمضان خبر داد و بیان داشت: این معاونت از طرح ها و ایده های دستگاه های اجرایی، موسسات و افراد جامعه جهت برگزاری این جشن استقبال می کند.


علی زارعی شهردار چغادک در پایان اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر چغادک با بیان تشکر از حجت الاسلام والمسلمین دکتر خدری بابت پیگری و تشکیل این شورا در شهر چغادک اظهار داشت :ما به کارهای فرهنگی اعتقاد داریم و شهر چغادک نیازمند کارهای فرهنگی است .
وی افزود : ان شاالله این شورا بتواند تصمیمات خوبی در زمینه در فرهنگ در شهر چغادک بگیرد و ما آمادگی خود را جهت اجرای مصوبات این شورا اعلام می کنیم.
شایان ذکر است در اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر چغادک ؛حجت الاسلام والمسلمین دکتر خدری بعنوان رئیس این شورا و همچنین بخش دار مرکزی بوشهر براساس آیین نامه بعنوان دبیر این شورا تعیین گردید.

 
تشکیل شورای فرهنگ عمومی در شهر چغادک
تشکیل شورای فرهنگ عمومی در شهر چغادک
تشکیل شورای فرهنگ عمومی در شهر چغادک
تشکیل شورای فرهنگ عمومی در شهر چغادک
تشکیل شورای فرهنگ عمومی در شهر چغادک
تشکیل شورای فرهنگ عمومی در شهر چغادک
تشکیل شورای فرهنگ عمومی در شهر چغادک
تشکیل شورای فرهنگ عمومی در شهر چغادک