طلاب و دانشجویان بوشهر حمله غرب به سوریه را محکوم کردند+تصاویر
ظهر امروز طلاب، روحانیان و دانشجویان بوشهر با برگزاری تجمعی اعتراض آمیز اقدام پلید آمریکا، انگلیس و فرانسه در حمله و موشک باران سوریه را محکوم کردند.
كدخبر: id-820
تاريخ: 2018-04-15 15:41:18

به گزارش چغادک نما ،ظهر امروز طلاب، روحانیان و دانشجویان بوشهر با برگزاری تجمعی اعتراض آمیز اقدام پلید آمریکا، انگلیس و فرانسه در حمله و مشک باران سوریه را محکوم کردند.

در این مراسم که ظهر امروز در مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بوشهر برگزار شد طلاب و دانشجویان با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر انگلیس» خشم و انزار خود از رفتارهای وحشیانه مثلث غرب نشان دادند.

تجمع کنندگان با دست داشتن دست نوشته هایی با زبان های عربی، انگلیسی و فارسی با مضمون «الموت لامریکا»، «لا للعدوان الصهیونی»، «مرگ بر انگلیس» و «مرگ بر آمریکا» اعتراض خود را نسبت به حملات این سه کشور نشان دادند.

در این تجمع که آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و نیز تعدادی از مسؤولان حضور داشتند حجت الاسلام حسین دشتی از اساتید حوزه علمیه و امام جمعه موقت بوشهر در سخنرانی خود به اهداف این تجمع اشاره و محکوم کردن این اقدام پلیدانه خواستار توجه مجامع حقوق بشر به این جنایت شد.

حجت الاسلام حسین دشتی هدف از این تجمع را لبیک به ندای رهبر انقلاب و سر دادن صدای استغاثه مظلومان عالم عنوان کرد و گفت: امروز در گوشه گوشه جهان اسلام مظلومانی را به خاک و خون می کشند و جوانان و مردم بی دفاعی را به شهادت می رسانند.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان بوشهر با بیان اینکه این صدای نصرت طلبی و استغاثه است اظهار داشت: امروز جهان استکبار، جهانی که پسوند تمدن را به خود چسبانده و پرچم حقوق بشر به دست گرفته است صدای مظلوم را نمی شنود.

وی افشاگری چهره واقعی استکبار را از دیگر اهداف این تجمع اعتراض آمیز عنوان کرد و ابراز داشت: امروز مشاهده می کنیم که استکبار جهانی با گروهی همراه خود مظلومان را به خاک و خون می کشد؛ کسانیکه ادعای روشنفکری و تمدن می کنند در کنار آمریکا خود را قرار می دهند و در اینجاست که ضرورت دارد که به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گوییم و در حمایت از مظلومان عالم تجمع کرده و چهره واقعی استکبار را افشا کنیم.

حجت الاسلام دشتی اضافه کرد: اگر قرار بود روزی روزگاری چهره استکبار و مظلومیت انقلاب و اقدامات جهان غرب را برای فرزندانمان بازگو کنیم احساسمان این است که این اقدامات استکبار چهره واقعی خود را نشان می دهد و جوانان ما هویت کشورهایی همچون آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی را به خوبی مشاهده می کنند.

استاد حوزه علمیه بوشهر با بیان اینکه هویت استکبار ظلم است گفت: آمریکا کسی را در برابر خود می خواهد و با آن معامله می کند که همچون عربستان گاو شیرده باشد؛ استکبار با این کار خود چهره کریه خود را نشان داد؛ باید از این اتفاقات درس گرفت و شناخت استکبار یک پیام است که ما در برابر آن قرار می گیریم و با آن سر سازش نداریم.

وی مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار را دیگر هدف و پیام این تجمع دانست و تصریح کرد: هیچ نسخه شفا بخشی جز نسخه مقاومت در این راه نیست. خلافت در نظام اسلامی با استقامت و مقاومت در برابر استکبار است و این نسخه امروز ما است و این را از امام حسین(ع) آموختیم که در برابر ظلم باید قرار گرفت.

حجت الاسام دشتی بیان داشت: از زمان پیروزی انقلاب تا کنون محرومیت و مظلومیت را کشیدیم و تا الان شهدای دفاع مقدس را تشییع می کنیم. ما مظلومیت ها و محاصره های اقتصادی را درک کرده ایم اما در کنار مقام معظم رهبری و شهدایی که خون خود را برای انقلاب دادند تا آخرین قطره خون خواهیم ایستاد.

وی با بیان اینکه آمریکا صدای منطق و مظلوم را نمی شنود اظهار داشت: آن چیزی که از امام و رهبری یاد گرفتیم درس مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار و به ویژه آمریکا است.

گفتنی است در پایان این مراسم بیانیه ای در حمایت از مردم سوریه و محکومیت اقدام وقیحانه آمریکا، انگلیس و فرانسه به دو زبان انگلیسی و فارسی قرائت شد.

گام نیوز