برگزاری آیین پرفیض و معنوی اعتکاف در چغادک
همزمان با سراسر کشور آغاز بندگی خدا و آیین پرفیض و معنوی اعتکاف از طلوع فجر در روز سیزدهم رجب، ولادت حضرت علی (ع) در 2 مسجد شهرچغادک با حضور 180 معتکف و 20 خادم برگزار شد.
كدخبر: id-768
تاريخ: 2018-04-02 01:13:11

به گزارش چغادک نما ،همزمان با سراسر کشور آغاز بندگی خدا و آیین پرفیض و معنوی اعتکاف از طلوع فجر در روز سیزدهم رجب، ولادت حضرت علی (ع)در 2 مسجد شهرچغادک با حضور 180 معتکف و20 خادم برگزار شد.

ماه رجب ماه سلوک و زدودن زنگارهای شیطانی از آیینه دل است و عاکفان کوی دوست در خانه دوست پله های سلوک را پیموده و پله پله به خدا نزدیکتر می شوند.
معتکف باید حداقل سه روز کامل قبل از طلوع فجر روز 13 ماه رجب تا اذان مغرب روز سوم که پانزدهم ماه رجب است و این سه روز ایام البیض نام دارد در حال اعتکاف در مسجد بماند.
از قبل از طلوع فجر روز 13 رجب هر یک از معتکفین با کوله بارهای خود به طرف میعادگاه عاشقان در حرکت بودند که هر یک با چهره هایی متبسم و امیدوار بسوی خانه دوست قدم برمی دارند تا در این سه روز زنگار دل خود را از مادیات و مسائل دنیوی به دور بریزند و به دور از هیاهوی زندگی مادی چند روزی را با معبود خویش خلوت گزینند.
مراسم افتتاحیه اعتکاف در شهر چغادک، با حضور حجت الاسلام خدری امام جمعه چغادک در مساجد جامع حضرت فاطمه زهرا و ولیعصر عج آغاز شده است .
شایان ذکر است قریب به 180  نفر در 2 مسجد چغادک در آیین معنوی اعتکاف شرکت کرده اند که از این تعداد معتکف، 150 نفر بانوان و 30 نفر را آقایان تشکیل می دهند.
حجت الاسلام خدری امام جمعه چغادک در مراسم افتتاحیه اعتکاف در شهر چغادک ،اعتکاف را یکی از عوامل ارتقاء فضای معنوی جامعه دانست و اظهار داشت : این سنت حسنه به عنوان یک دوره تربیتی فشرده می تواند بسیاری از ناهنجاری های اخلاقی را درمان کند.
وی افزود :باید در ایام اعتکاف به خوبی برنامه‌ریزی کنیم برای زدودن رذائل اخلاقی از وجودمان و آراسته نمودن آن به فضایل اخلاقی؛ و این امکان پذیر نیست مگر با برنامه‌ریزی دقیق و تمرین تدریجی.
خدری گفت : فضای اعتکاف باید با فضای بیرون تفاوت داشته باشد زیرا یک شخص وقتی معتکف می شود در واقع شباهتی به شخص مُحرِم پیدا می کند؛ بنابراین همان گونه که در حال احرام، اموری بر انسان حرام می شود، در حال اعتکاف هم انسان معتکف باید اموری را مراعات کند تا بتواند به خوبی از این دوره تربیتی استفاده کند.

Thumbnail