حمایت از فلسطین و جبهه مقاومت دفاع از امنیت خودمان است
چغادک نما : امام جمعه دیر گفت: حمایت ما از ملت فلسطین و جبهه مقاومت در حقیقت دفاع از امنیت خودمان است.
كدخبر: id-3215
تاريخ: 2020-05-22 16:24:20

به گزارش چغادک نما حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه‌های نمازجمعه بندر دیر، با گرامیداشت روز جهانی قدس، اظهار داشت: امسال روز جهانی قدس از طرفی به‌خاطر شیوع ویروس کرونا که نتوانستیم راهپیمایی داشته باشیم و از سویی به‌واسطه نبود سردار رشید سپاه اسلام و شهید قدس، حاج قاسم سلیمانی، متفاوت‌تر از سال‌های قبل از است.

امام جمعه بندر دیر با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در روز قدس، افزود: امروز دفاع از سرزمین‌های اسلامی یک وظیفه دینی و شرعی است و از طرفی یک مسلمان نمی‌تواند نسبت به مسلمانان بی‌تفاوت باشد.

وی با بیان اینکه مسئله فلسطین یک مسئله انسانی است، ادامه داد: متأسفانه جوامعی که از حقوق بشر دم می‌زنند وقتی که نوبت به ملت فلسطین می‌رسد لال می‌شوند و دفاع نمی‌کنند؛ مسئله حقوق کودک فقط برای خودشان است اما کودکان فلسطینی توسط رژیم جلاد کودک‌کش اشغال‌گر فلسطین کشته می‌شوند اما دم نمی‌زنند و در یمن ده‌ها کودک کشته می‌شوند و از گرسنگی جان می‌دهند اما مجامع حقوق بشری دم نمی‌زنند.

حسینی با بیان اینکه دشمنان به دنبال فراموشی مسئله فلسطین هستند، گفت: برخی در داخل کشور می‌گویند ما به فکر امنیت ملی باشیم، مگر امنیت جز منافع ملی نیست؛ اگر گروه‌های مبارز و جبهه مقاومت از سوی ایران تقویت نمی‌شد و حزب‌الله و حماس و جنبش جهاد اسلامی این ضربه‌ها را بر پیکر رژیم صهیونیستی وارد نمی‌کردند آیا آنها دنبال دستیابی به اهداف کثیف‌شان نبودند و ما آرامش داشتیم.

وی با تأکید بر اینکه حمایت ما از ملت فلسطین و جبهه مقاومت در حقیقت دفاع از امنیت خودمان است، اضافه کرد: روز قدس مسئله فلسطین را از مسئله‌ای عربی به مسئله‌ای اسلامی بلکه بالاتر به یک مسئله بشری و جهانی تبدیل کرد.

خطیب جمعه دیر، متحد نمودن جهان اسلامی در دفاع از فلسطین و جلوگیری از فراموشی آن را از دیگر دستاورهای روز قدس برشمرد و یادآور شد: فلسطینی‌ها وقتی دیدند که جهان اسلام از آنها حمایت می‌کند امیدوار شدند و از راه سازش و سازش‌پذیری دست کشیدند و الگوی مقاومت را انتخاب کردند و یک روزی انتفاضه سنگ داشتند و امروز با موشک آرامش را از رژیم صهیونیستی گرفته‌اند.

وی عنوان کرد: امروز مقاومت اقتدار پیدا کرده است و از رژیمی که مسلح به سلاح‌های اتمی است و ادعای گنبد آهنین و داشتن ارتش چهارم جهان را داشتند،آرامش را گرفته است و آنها دور خودشان حصار کشیده‌اند که امنیت خود را حفظ کنند و استبکار جهانی فقط در پی آن است که موجودیت رژیم صهیونیستی را حفظ کنند و به فکر طرح از نیل تا فرات نیستند.

حسینی بیان کرد: اگر چنانچه ملت فلسطین و ملت‌های آزاده به توصیه‌های رهبر فرزانه انقلاب عمل کنند و به مجامع بین‌المللی و کشورهای غربی اتکا نکنند، چون این‌ها به آرمان فلسطین ضربه زدند و نباید چشم انتظار این‌ها باشیم و نهادهای حقوق بشری هم آزمون خود را پس داده‌اند.

وی  با تأکید بر اینکه تنها راه یا مقاومت یا مجبور کردن رژیم صهیونیستی به پذیرفتن دموکراسی است، خاطرنشان کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، رژیم صهیونیستی تا 25 سال دیگر نابود می‌شود.

 امام جمعه بندر دیر ابراز کرد: همه مسلمانان به‌ویژه ملت ایران از نیروهای مقاومت دفاع و حمایت خواهد کرد و با این حمایت و مقاومتی که ملت فلسطین خواهد داشت، رژیم صهیونیستی از صفحه روزگار محو خواهد شد.

وی با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر، گفت: فتح خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس بود و تمام محاسبات مادی دشمنان را بهم زد.

حسینی با اشاره به اینکه ما خرمشهرهای دیگری در پیش داریم، افزود:  اگر ایمان به خدا داشته و استقامت بورزیم و روحیه ایثارگری و فداکاری را حفظ کنیم خرمشهرهای دیگری را فتح خواهیم کرد.

وی با تبریک پیشاپیش عید سعید فطر، عنوان کرد: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا امسال برخلاف سال‌های گذشته نماز عید فطر به‌گونه‌ای برگزار می‌شود که جمعیت در بعضی از مساجد و حسینیه‌ها توزیع شود که توصیه می‌کنیم افراد دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

امام جمعه بندر دیر بیان کرد: از شب و روز باقی‌مانده ماه رمضان برای استغفار و بخشش گناهان استفاده کنیم.