مهارت آموزی بیش از ۴۷ هزار نفر در استان بوشهر انجام شد
چغادک نما : مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: در سال گذشته چهل هفت هزار و ۵۶۵ نفردراستان مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را با سه هزار و ۵۰۰ دوره در دوبخش دولتی و خصوصی فراگرفتند.
كدخبر: id-3196
تاريخ: 2020-05-21 14:53:43

به گزارش چغادک نما عبدالمجید دراهکی صبح پنجشنبه در نشست با فرماندار شهرستان دشتی، اظهارکرد: از این تعداد بیست و هفت هزار و ۴۱۷ نفر در بخش دولتی و ۲۰ هزار و ۱۴۸ نفردربخش خصوصی مهارت‌های فنی وحرفه‌ای را آموزش دیده‌اند.

وی بیان کرد: آموزش‌های فنی وحرفه‌ای مجموع آموزش‌های نظری وعملی است که باهدف ارتقای دانش افراد، ایجادمهارت‌های لازم و به فعلیت رساندن استعدادهای نهفته در آنها اجرا می‌شود و مهارت آموزان را برای احراز شغل، حرفه و کسب و کار در مشاغل گوناگون تا سطح‌های مشخص آماد می‌کند.

دوراهکی ادامه داد: بیش از ۷۰ درصد این مهارت آموزان با شرکت در آزمون پایان دوره موفق به کسب مدرک بین المللی فنی و حرفه‌ای شده‌اند و مابقی نیز بر اساس نیاز بازار کار وموقعیت شغلی گواهی شرکت در دوره دریافت کرده‌اند.

وی یاد آور شد: از نیمه اول اسفند سال گذشته تاکنون باتلاش ۶۵۵ نفر از مربیان و کارآموزان و نیروهای جهادی در مراکز آزاد و دولتی فنی و حرفه‌ای استان بیش از یک میلیون ۷۱۰ هزار ماسک، ۱۴ هزار و۴۰۰ دست گان پزشکی و ۵۸ هزار و۲۰۰ جفت دستکش تولید شد.