۳۰ پروژه اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر اجرا می‌شود
چغادک نما : استاندار بوشهر گفت: برای امسال ۳۰ پروژه با اعتباری حدود ۷ هزار میلیارد تومان در بخش اقتصاد مقاومتی ویژه استان پیش بینی شده است.
كدخبر: id-3184
تاريخ: 2020-05-20 13:33:47

به گزارش چغادک نما عبدالکریم گراوند صبح چهارشنبه در نشست اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با اشاره به پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان بوشهر در سال ۹۹ اظهار داشت: به منظور استفاده از ظرفیت فرمانداری‌ها برای اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی، این پروژه‌ها به صورت تفکیکی هر شهرستان تهیه شود.

وی با تاکید بر پیگیری جدی مدیران اجرایی استان برای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی اضافه کرد: یکی از مزیت‌های استان شیلات است لذا پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در بخش شیلات استان با جدیت دنبال شده و در حوزه توسعه شیلات، به محیط پیرامونی توجه ویژه شود.

استاندار بوشهر تصریح کرد: سرمایه گذاری در بخش شیلات توسط دولت شرایط سختی دارد لذا باید مردم و بخش خصوصی را به سرمایه گذاری در این بخش تشویق کنیم.

گراوند در مورد وضعیت اراضی کشت میگوی پرورشی بیان کرد: اراضی مورد نظر برای توسعه بخش شیلات به صورت اجاره به متقاضیان واگذار می‌شود و به صورت مالکیت واگذار نخواهد شد.

وی تاکید کرد: ضرورت دارد چارچوبی مشخص، شفاف و روشن برای واگذاری اراضی کشاورزی برای توسعه شیلات در استان تعیین شود.

استاندار بوشهر افزود: هر گونه واگذاری زمین خارج از چارچوب مشخص شده، ممنوع خواهد بود و واگذاری‌ها در قالب فراخوان انجام شود.