جمع آوری 470 میلیون ریال کمک نقدی بسیج برای مناطق سیل زده/ گروه های جهادی بسیج آماده اعزام به مناطق سیل زده شدند
معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق (ع) از جمع آوری مبلغ 470 میلیون ریال کمک نقدی توسط رده های بسیج سراسر استان برای مناطق سیل زده خبر داد و گفت: پیش بینی می شود این مبلغ در روزهای آینده به یک میلیارد ریال افزایش یابد.
كدخبر: id-1681
تاريخ: 2019-04-07 13:39:40

به گزارش چغادک نما؛  سرهنگ سهراب انبارکی در گفت و گو با سپاس از جمع آوری کمک های غیرنقدی برای مناطق سیل زده خبر داد و افزود: تاکنون تعداد 7 هزار و 200 بطری آب معدنی، 150 عدد پتو، 3 هزار کیلوگرم خرما، یک هزار و 200 کیلوگرم برنج، 50 سبد کالا شامل مواد غذایی ضروری مانند روغن، قند، شکر و ...، 250 قوطی انواع کنسرو و 200 دست البسه جمع آوری شده است که به همراه کمک های نقدی جمع آوری شده در روزهای آینده برای مناطق آسیب دیده از سیل ارسال می شود.

وی تصریح کرد: کمک های جمع آوری شده توسط بسیج تنها بخشی از کمک های مردم استان بوشهر به مناطق سیل زده است و نهادهای دیگر مانند کمیته امداد امام خمینی (ره)، جمعیت هلال احمر و ... نیز مشغول جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی مردم استان برای مردم این مناطق هستند که پیش بینی می شود با توجه به پایان تعطیلات و سفرهای نوروزی، میزان کمک های نقدی و غیرنقدی مردم استان به این مناطق بیش از پیش افزایش یابد.

معاون هماهنگ کننده سپاه استان بوشهربا اشاره به آمادگی اعزام گروه های جهادی به مناطق سیل زده، تصریح کرد: گروه های جهادی پایگاه ها، حوزه ها و اقشار مختلف بسیج سراسر استان آماده اعزام به مناطق آسیب دیده از سیل هستند که برای اعزام این افراد منتظر انجام هماهنگی های لازم با رده های بالاتر هستیم.

 انبارکی خاطرنشان کرد: عزیزان هم استانی در سراسر استان بوشهر می توانند کمک های نقدی خود به مناطق سیل زده را به حساب حوادث غیرمترقبه سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر به شماره 1610431088800451 نزد بانک انصار واریز و کمک های غیرنقدی را نیز به پایگاه ها و حوزه های مقاومت بسیج محل سکونت خود تحویل دهند.

وی ضمن دعوت از تمامی مردم استان بوشهر برای کمک به مردم مناطق آسیب دیده از سیل اذعان کرد: کمک های نقدی به علت این که قابلیت تبدیل به کالاهای ضروری را دارند و از نظر حمل و نقل نیز آسان تر به دست مناطق سیل زده می رسند اولویت اول نیازهای مردم این مناطق است و در زمینه کمک های غیرنقدی با توجه به شرایط آب و هوایی مناطق آسیب دیده  پتو، البسه و آب معدنی نیز نسبت به سایر اقلام در اولویت قرار دارد.