امام جمعه چغادک: رسانه‌های بیگانه در مسأله سیل به دنبال برجسته کردن ضعف‌ها هستند
امام جمعه چغادک گفت: رسانه‌های بیگانه از هر چیزی برای ضربه زدن به ما و تضعیف انقلاب اسلامی سوءاستفاده می‌­کنند و در مورد سیل‌­ها هم می‌­بینید که چقدر فعال شده‌­اند تا زحمات مسؤولین در کمک به سیل زدگان دیده نشود و ضعف‌­ها را برجسته می‌­کنند.
كدخبر: id-1672
تاريخ: 2019-04-06 08:11:10

به گزارش چغادک نما، حجت الاسلام رضا خدری امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر چغادک با اشاره به در پش رو بودن روز ملی انرژی هسته‌­ای اظهار داشت: در روز 20 فروردین 1358 کارتر رئیس جمهور آمریکا دستور قطع رابطه سیاسی و بازرگانی با ایران را صادر کرد، ولی حضرت امام از این قطع رابطه استقبال کرد و فرمود «اگر کارتر یک کار خیر در طول عمر خود انجام داده باشد همین دستور قطع رابطه است» و فرمود «ما این قطع رابطه را به فال نیک می‌­گیریم و ملت ایران اگر این قطع رابطه که نشانه قطع امید آمریکا از ایران است را جشن بگیرد حق دارد».

امام جمعه چغادک افزود: به تدریج این خودباوری در مردم به ویژه جوانان ایران به وجود آمد که ما می­‌توانیم روی پای خود بایستیم و نیازمند بیگانه نباشیم و این خودباوری برکات بسیار زیادی به ویژه در دفاع مقدس و ایجاد اقتدار نظامی و دفاعی داشت و بعد از آن هم ادامه پیدا کرد و جوانان دانشجوی این مملکت توانستند با جهاد علمی و با تحقیقات گسترده به انرژی هسته­‌ای دست پیدا کنند به گونه‌­ای در همان روز 20 فروردین که روز قطع رابطه آمریکا با ایران بود به روز ملی انرژی هسته‌­ای و فناوری هسته‌­ای تبدیل شد و در واقع نماد خودباوری و توانمندی ملی شد.

وی بیان داشت: این پدیده مهم با وجود موانعی زیادی بود که غرب ایجاد کرد تا ما به این فناوری نرسیم ولی با همه آن موانع به فضل الهی رسیدیم و باید به روح دانشمندان شهید این عرصه، همچون شهریارى، علیمحمدى، احمدى روشن و رضایى نژاد درود و سلام بفرستیم که جان خود را برای اعتلای انقلاب اسلامی نثار کردند.

خدری مصاف و جنگ ایران با آمریکا را مصاف توحید و طاغوت دانست و گفت: این عبارتی است که رهبری عزیز انقلاب چند روز قبل، در روز عید مبعث رسول اکرم(ص) فرمودند و ما باید بیش از پیش به این نکته دقت کنیم که آمریکا و قدرت­‌های مستکبر غربی از دشمنی با ما دست برنخواهند داشت و همواره برای تضعیف ملت ایران تلاش خواهند کرد.

امام جمعه چغادک افزود: مصاف توحید و طاغوت مصافی اجتناب ناپذیر است که از اول در برنامه انبیاء بوده و همواره تداوم خواهد داشت و البته پیروزی با جبهه حق است و اگر ما همانگونه که تاکنون آمده­‌ایم، این مسیر را ادامه دهیم قطعاً بر طاغوت و دشمنان مستکبر خود پیروز خواهیم شد.

خدری به سیل اخیر اشاره کرد و با تاکید بر ضرورت وحدت و همدلی جهت رفع بحران اظهار داشت: باران، رحمت الهی است و سالهای زیادی که ما با خشکسالی روبرو بودیم با این باران­‌های سیل آسا نوید خوبی برای سرسبزی و رفع مشکل آب و کشاورزی ایجاد شده است، ولی قطعاً سیل خرابی و ویرانگری دارد و این وظیفه ما انسانهاست که به خوبی تدبیر کنیم که به نحو بهتر از باران‌­ها استفاده کنیم و خسارات آن را به حداقل برسانیم.

وی ادامه داد: در این خرابی‌­ها همچنان که رهبر معظم انقلاب فرمودند بخشی از خسارت­ها و خرابی‌­ها به کوتاهی و تقصیر مسؤولین بر­می­گردد که اگر در سالهای گذشته غفلت نمی‌کردند و به رودخانه­‌ها و آماده سازی آن توجه می­‌کردند و لایروبی مناسب در بستر رودخانه‌­ها ایجاد می­شد قطعاً خرابی­های سیل به حداقل می‌­رسید.

امام جمعه چغادک با بیان اینکه امروز زمان همدلی است گفت: با همه تقصیرهایی که در سالهای گذشته صورت گرفته است به هر حال امروز عزیزان ما در چند استان از این سیل آسیب دیده‌­اند و نیاز به کمک جدی دارند.

وی اضافه کرد: امروز وقت این نیست که انگشت اتهام به سوی این نهاد و آن نهاد دراز کنیم، باید همه نهادها اعم از نهادهای دولتی و نهادهای نظامی که رهبری به آنها مأموریت دادند دست به دست هم دهند تا این مشکل ان شاءالله به احسن وجه برطرف شود؛ آنچه تاکنون مسؤولین مختلف انجام داده‌­اند باید مورد تقدیر و تشکر ما باشد زیرا کار بسیار پیچیده و سنگین است و نزدیک به 400 شهر و روستا درگیر این سیل هستند و منحصر به چند شهر و چند روستا نیست، لذا ما باید هم از مسؤولین دولتی و هم از مسوؤلین نظامی که واقعاً شبانه روزی دارند زحمت می‌­کشند و به سیل زدگان کمک می­‌کنند حمایت کنیم.

خدری گفت: رسانه‌های بیگانه از هر چیزی برای ضربه زدن به ما و تضعیف انقلاب اسلامی سوءاستفاده می‌­کنند و در مورد سیل‌­ها هم می‌­بینید که چقدر فعال شده‌­اند تا زحمات مسؤولین در کمک به سیل زدگان دیده نشود و ضعف‌­ها را برجسته می‌­کنند.

امام جمعه چغادک بیان داشت: در کشورهای غربی هنگامی که با سیل یا طوفان یا آتش سوزی مواجه می‌­شوند با اینکه در کمک رسانی به آسیب دیدگان خیلی بیشتر از ما ضعف دارند، اما رسانه‌­های آنها ضعف‌­ها را منعکس نمی‌­کنند ولی در کشور ما متأسفانه هر کسی بلند می­‌شود و ضعف‌­ها را برجسته می‌­کند.
خدری ادامه داد: سیل ایران باعث رسوایی آمریکا و متحدان غربی آن شد؛ بر اساس قوانین بین المللی هرگونه اقدامى که با جان انسان‌ها در ارتباط باشد نقض قوانین جهانى بوده و در برخى موارد از آن با عنوان جنایت جنگى یاد مى‌شود.

امام جمعه چغادک اظهار داشت: آمریکا و اروپا علاوه بر اینکه به تعهد برجام برای رفع تحریم­‌ها عمل نکردند مواردی که مشمول تحریم نمی‌­شود را هم از ملت ما دریغ می‌­کنند و اگر کسی در دنیا بخواهد کمکی کند به نهادی مثل هلال احمر که یک نهاد بین المللی در کشورهای اسلامی و در ردیف صلیب سرخ جهانی است اگر از کشورهای دیگر بخواهند کمکی کنند آمریکا و اذنابش جلوی این کمک­ها را می‌­گیرند، که این هم یک نمونه دیگری از رسوایی‌­های آمریکا و متحدانش و محک دیگری برای رسوایی ادعاهای حقوق بشر غربی است.