امام جمعه چغادک : میثاق با ولایت یعنی تجدید عهد با ولایتِ الله، ولایت رسول الله و ولایت اهلبیت
حجت الاسلام خدری:کسانی که امروز در همایش میثاق با ولایت شرکت کردند در واقع تجدید عهد می کنند با آرمانهای الهی و پیروی خود از پیامبر رحمت را اعلام می کنند و همچنین محبت و ارادت خود نسبت به اهلبیت مکرم پیغمبر (علیهم السلام) به ویژه آقا امام رضا علیه آلاف التحیه و الثناء را ابراز می دارند. و اینگونه ولایتمداری خود نسبت به حضرات معصومین را نشان می دهند.
كدخبر: id-1299
تاريخ: 2018-11-08 13:00:39

به گزارش چغادک نما ، همزمان با سالروز شهادت حضرت ثامن‌الحجج(ع) همایش پیاده‌روی میثاق با ولایت در شهر عاشورائیان چغادک، از یادمان شهدای گمنام تا گلزار مطهر شهدای چغادک برگزار شد.

Thumbnail

حجت الاسلام خدری امام جمعه چغادک در این همایش  بزرگ که با حضور باشکوه مردم ولایتمدار شهر چغادک  انجام گرفت با بیان تسلیت به مناسبت شهادت امام رضا علیه السلام اظهارداشت :کسانی که امروز در همایش میثاق با ولایت شرکت کردند در واقع تجدید عهد می کنند با آرمانهای الهی و پیروی خود از پیامبر رحمت را اعلام می کنند و همچنین محبت و ارادت خود نسبت به اهلبیت مکرم پیغمبر (علیهم السلام) به ویژه آقا امام رضا علیه آلاف التحیه و الثناء را ابراز می دارند. و اینگونه ولایتمداری خود نسبت به حضرات معصومین را نشان می دهند.

وی تصریح کرد : شما مردم عزیز که با پای پیاده و در هوای بارانی و سختی و مشقت راه این مسیر را پیمودید در واقع ارادت و محبت خود را به حضرت رضا (ع) نشان می دهید و هر کس به هر طریقی و به هر سمت و سویی و در هر مکان مقدسی با نیت خالصانه به آن امام رئوف ابراز ارادت کند قطعاً مورد رضایت پروردگار و مورد عنایت آن امام عزیز خواهد بود و اجر زائرین امام رضا برای آنها محسوب خواهد شد.

امام جمعه چغادک  بهترین تقدیر و تشکر از مردم عزیز و زائرین حضرت علی بن موسی الرضا (ع) را از طرف خود آن حضرت دانست وگفت : امام رضا علیه السلام می فرماید؛ هر کس به زیارت من بیاید من در سه جا از مواطن قیامت به زیارت او خواهم آمد و او را از هول و وحشت قیامت دور خواهم کرد؛ یکی هنگامی که کتب و پرونده‌های اعمال انسان‌ها را به دستشان می دهند، دیگری؛ هنکامی که انسان؛می خواهد از پل صراط عبور نماید و دیگری هنگامی که میزان و ترازوی حساب بر پا می شود. هر سه موطن از مواطن سخت و وحشت انگیز است که ما امیدواریم حضرت رضا سلام الله علیه به کمک ما بیاید.

Thumbnail

مدیر حوزه های علمیه های استان بوشهر در پایان این آئین معنوی افزود : پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) در مورد امام رضا فرمود؛ پاره تن من در خراسان دفن می شود که به برکت زیارت او سختی و غم و غصه زائرینش برطرف می شود و گناه آنها بخشیده می شود.