پرسپولیس خاطره الاتحاد عربستان را تکرار می کند؟
دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا پسپولیس کاشیماخلیج فارس: پرسپولیس چهارمین تیم در تاریخ این مسابقات است که بازی رفت فینال را با اختلاف دو گل می‌بازد و جبران این شکست برای آنها به یک ماموریت غیرممکن می‌ماند.
كدخبر: id-1297
تاريخ: 2018-11-06 10:35:03

به گزارش«چغادک نما»به نقل از مشرق؛ به محض سوت پایان بازی با کاشیما، مربیان و بازیکنان پرسپولیس از جبران در تهران می‌گفتند. عملکرد بازی رفت فینال جای دفاع نداشت، در عوض آنها به هواداران وعده ‌دادند که در ورزشگاه آزادی می‌توانند به بازی برگردند و دو گل خورده در ژاپن را جبران کنند.

آنچه پرسپولیسی‌ها را به این سناریو امیدوار می‌کند، دو بازی مراحل قبل است که این تیم توانست شکست بازی رفت در خانه حریف را جبران کند.

پرسپولیس در یک هشتم نهایی باخت ۲-۳ در زمین الجزیره امارات را با برد ۲ بر یک در تهران تلافی کرد و به مرحله بعد رفت. در مرحله یک چهارم نهایی کار این تیم بعد از شکست یک بر صفر در زمین الدحیل سخت بود. تیم قطری در تهران هم نیمه اول را با برتری یک بر صفر به پایان برد، ولی پرسپولیس در نیمه دوم سه گل زد تا به نیمه‌نهایی برسد.

 در بازی برگشت با کاشیما اما پرسپولیس ماموریت سخت‌تری در پیش دارد. آنها این بار بازی رفت را با اختلاف دو گل باخته‌اند و شرایط فینال با بازی‌های مراحل قبل متفاوت است.

آمار هم پیش از بازی برگشت عصر شنبه کاملا به زیان پرسپولیس است. سابقه ادوار قبلی این مسابقات نشان می‌دهد کمتر تیمی نتوانسته شکست با اختلاف دو گل در بازی رفت فینال را جبران کند.

العین در سال ۲۰۰۳ بازی رفت فینال را دو بر صفر از تروساسانا برد. تیم تایلندی در بازی برگشت به برد یک بر صفر رسید، ولی این برای جبران کافی نبود.

    یک سال بعد «سئونگ نام» کره در عربستان موفق شد الاتحاد را سه بر یک ببرد. اما تیم کره ای در خانه با نتیجه ۵ بر صفر باخت و الاتحاد با برد ۶-۳ در مجموع دو دیدار قهرمان آسیا شد. در واقع این تیم عربستانی تنها تیمی است که توانسته باخت با اختلاف دو گل در بازی رفت را در بازی برگشت جبران کند و قهرمان شود.

چونبوک دیگر تیمی بود که بازی رفت فینال را با اختلاف دو گل از الکرامه برد. تیم سوری در بازی برگشت به پیروزی دو بر یک رسید که کافی نبود و چونبوک قهرمان سال ۲۰۰۶ آسیا شد.

پرسپولیس چهارمین تیم در تاریخ این مسابقات است که بازی رفت فینال را با اختلاف دو گل می‌بازد و جبران این شکست برای آنها به یک ماموریت غیرممکن می‌ماند. با محرومیت سیامک نعمتی، پرسپولیس برای بازی برگشت تنها یازده بازیکن دارد و دست برانکو از نظر نیروی انسانی هم بسته است. با این حال او و شاگردانش امید دارند با حمایت تماشاگران تیم ژاپنی را غافلگیر کنند و خاطره کامبک رویایی الاتحاد عربستان را البته این بار در خانه تکرار کنند.