اتحاد و انسجام ملت ایران، تحریم‌های آمریکا را ناکارآمد می‌کند
معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر با اشاره به مرحله دوم تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران گفت: اتحاد و انسجام ملت ایران، تحریم‌های آمریکا را ناکارآمد و زمینه گذر از این توطئه را فراهم می‌کند.
كدخبر: id-1292
تاريخ: 2018-11-06 10:08:36

به گزارش چغادک نما، مجید خورشیدی در همایش جلوه‌های فرهنگ عاشورایی در دفاع مقدس با بیان اینکه در قیام امام حسین(ع) همه ارزش‌های انسانی و اخلاقی در مقابله  با دشمن مورد توجه قرار گرفت اظهار داشت: جنگ‌ها معمولا پایان قانون‌مندی محسوب می‌شود ولی در نهضت عاشورا امام حسین(ع) و اصحاب،  همه ارزش‌های انسانی و اخلاقی در مقابله با دشمن مورد توجه قرار دادند که در هیچ جنگی نمی‌تواند دید.

وی با بیان اینکه در عاشورای حسینی قدمی فراتر از قانون و ارزش‌های الهی و تجاوز به ساحت اخلاق و انسانیت بر نداشته شد گفت: رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس بر اساس فرهنگ و فلسفه نهضت عاشورا، ارزش‌های انسانی و اخلاقی مورد توجه قرار دادند به‌گونه‌ای که در 8 سال دفاع مقدس هیچ  موردی بر خلاف فرهنگ انسانی و ارزش‌های دینی ثبت نشده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر، ایثار، صبر، اقتدار و فداکاری را ویژگی‌های رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: این ویژگی‌ها که در فرهنگ نهضت عاشورا وجود دارد در جنگ تحمیلی 8 ساله رزمندگان اسلام آنرا مورد توجه قرار دادند.

خورشیدی، دفاع مقدس 8 ساله را عامل وحدت و اتحاد ایران اسلامی دانست و افزود: در دفاع مقدس همه گروه‌ها، ادیان، مذاهب، قبیله‌ها با اتحاد در جبهه‌های نیرد فعال بودند و چیزی به نام تمایز فرقه‌ای، مذهبی و دینی وجود نداشت.

وی با تاکید بر تقویت اتحاد و انسجام  ملت ایران همانند دوران 8 سال دفاع مقدس خاطر نشان کرد: آمریکا دشمن اصلی ملت ایران قرار است  مرحله دوم تحریم‌ها را به اجراء بگذارد که در این راستا اتحاد و انسجام ملت ایران، تحریم‌های آمریکا را ناکارآمد و زمینه گذر از این توطئه را فراهم می‌کند.

معاون استاندار بوشهر با تاکید بر  تقویت اتحاد برای گذشتن از این گذرتاریخی تصریح کرد: با اتحاد و صبر همچون گذشته، باید از تحریم‌ها عبور کنیم  چراکه تحقق این مهم، توطئه‌های دشمن به ثمر نمی‌رسد.

تسنیم