«الحسین یجمعنا»/ مردمی بودن رمز ماندگاری اربعین
آیین محرم و صفر در طول تاریخ از مهمترین دلایل اتحاد و همگرایی ایرانیان بوده و خاری در چشم دشمنان ایران و اسلام است.
كدخبر: id-1280
تاريخ: 2018-11-02 10:57:25

به گزارش چغادک نما به نقل از سپاس؛ به فرموده امام خمینی  (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی محرم و صفر اسلام را زنده نگه داشته است و هر ساله شاهد شکوه روز افزون آیین های محرم صفر در سراسر کشور و جهان هستیم.

 در سالیان اخیر پیاده روی اربعین به عنوان بزرگترین تجمع مذهبی جهان معرفی گردیده و از سراسر جهان محبان اهل بیت خود را به کربلا می رسانند در حالی که در کمتر از دو دهه قبل نامی از پیاده روی اربعین نبود. برگزاری برنامه پیاده روی جاماندگان اربعین در شهرهای کشور برگزار می گردد.

بر خلاف تبلیغات مسموم که توسط گروه های مختلف معاند جمهوری اسلامی برای تضعیف جایگاه محرم و صفر نزد مردم به شیوهای مختلفی انجام می شود ولی این تبلیغات موفق به کاهش اهمیت برنامه های محرم و صفر نشده اند و پایه های اعتقادی که جمهوری اسلامی بر اساس ان بنا شده است روز به روز محکم ترمی شود.

مخالفت با برنامه های مذهبی و محرم و صفر خاک پاشی بر صورت آفتاب است و جریان و گروه هایی که در داخل کشور پای به پای اربعین سعی در تخریب باورهای اعتقادی دارند هر روز مایوس تر از قبل شکوه روز افزون پیاده روی اربعین را نظاره گر هستند.

رونق برنامه های متنوع جدید در برگزاری مراسم سوگواری امام حسین (ع) در سال های اخیر ناشی از مردمی بودن آن است که منتظر بخشنامه و دستوری نیستند. افزایش فشار و جنگ اقتصادی علیه مردم با سردمداری آمریکا در ماه های گذشته امیدی در دل معاندین اسلام و انقلاب اسلامی ایجاد کرده بود که از حضور مردم کاسته شود اما اینگونه نشد.

در استان بوشهر همزمان با اربعین سیدوسالار شهیدان (ع) برنامه های مختلفی انجام شد. از مهمترین برنامه های این روز پایده روی جاماندگان اربعین در استان بوشهر بود که در شهرهای مختلف برگزار گردید.

در چهلمین روز شهادت سرور و سالار شهیدان ویاران باوفایش، مردم ولایتمدار و دریادل گناوه دل‌های خود را به گام‌های زائران پیاده حرم حسینی گره‌زده و هم‌صدا با آن‌ها نوای «لبیک یا حسین» را سر دادند و در اربعین حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اشک ماتم ریختند.

عاشقان و عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در بعد از ظهر روز ۸ آبان ماه مصادف با اربعین حسینی با شرکت در مراسم پیاده‌روی حسینی، با زائران حرم مطهر آن حضرت هم نوا شدند.

پیاده‌روی عزاداران حسینی با حضور هیات های مذهبی در گناوه از ساعت ۱۵ از گلزار شهدای گناوه به سمت یادمان شهدای  گمنام شهر انجام شد.

مردم شهر بردخون همچون سال های گذشته از مرقد مطهر شهدای گمنام تا گلزار شهدای شهر به صورت نمادین پیاده روی کردند.

عاشقان حسینی پس از قرایت زیارت عاشورا در بوستان شهدای گمنام به سمت گلزار شهدای شهر حرکت کردند و ضمن عزاداری بر سینه زدند و عشق خود را به سالار شهیدان نشان دادند.

همایش بزرگ پیاده‌روی حرم تا حرم همزمان با روز اربعین حسینی در شهر دیر با حضور بیش از ۱۵ هزار عاشق و دلداده اباعبدالله الحسین(ع) از امامزاده سید مرتضی به طرف امامزاده شاه ابوالقاسم و جنت الشهدا به مسافت ۱۰ کیلومتر برگزار شد.

عزاداران و سوگواران سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) روز اربعین حسینی خود را به کاروان«جاماندگان قافلi اربعین» رساندند و با ندای«لبیک یا حسین» کوله‌باری از دل های شکسته را به حرم ثارالله پیوند زدند.

از دیگر برنامه های اربعین در استان بوشهر ضریح خیمه‌گاه حضرت قاسم (ع) در دشتستان با حضور آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر برای نصب در کربلای معلی رونمایی شد.

این ضریح پس از بدرقه در شهرهای مختلف برای نصب به کربلای معلی منتقل خواهد شد