تجمع بزرگ ۱۳ آبان در بوشهر برگزار می شود
مسئول بسیج دانش آموزی استان بوشهر از برگزاری تجمع بزرگ 13 آبان در بوشهر خبر داد.
كدخبر: id-1279
تاريخ: 2018-11-02 10:54:22

به گزارش چغادک نما مهراب کیانی در جمع خبرنگاران گفت: بیش از دو هزار برنامه در هفته بسیج دانش آموزی توسط دانش آموزان در مدارس اجرا خواهد؛ در این هفته که همزمان با هفته مبارزه با استکبار جهانی نیز می باشد، دانش آموزان در قالب نهضت روشنگری با جنایات آمریکا و استکبار جهانی و جنگ تمام عیار اقتصادی علیه ملت و کشور عزیزمان ایران آگاه خواهند شد.

 

مسئول بسیج دانش آموزی استان بوشهر ادامه داد:دانش آموزان ما همانند دوران 8 سال دفاع مقدس که جلوه ای از ایثار و از خودگذشتگی را از خود به نمایش گذاشتند، امروز نیز طلاییه داران خط مقدم روشنگری و در هم شکستن توطئه های دشمن در جنگ تمام عیار اقتصادی هستند.
وی ادامه داد: ما اگر امروز باور کنیم که دانش آموزان می توانند دست ما را در تمامی عرصه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بگیرند، می توانیم از این سیل خروشان دانش آموزان بهره بریم و تاثیرات آن را نیز در جامعه مشاهده کنیم.
کیانی افزود: ما بر این باوریم که دانش آموز توانا است و می تواند در عرصه مدیریت نقش آفرینی کند بر همین اساس تمامی فعالیت های سازمان بسیج دانش آموزی استان بوشهر دانش آموز محور و با مدیریت مستقیم دانش آموزان و با مشاوره و پیشتیبانی ما اجرا می شود.
وی افزود: برنامه محوری این هفته تجمع بزرگ ۱۳ آبان است که در میدان شهید رئیسعلی دلواری برگزار خواهد شد و در کنار این مراسم برنامه های محتوایی با عنوان  «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» نیز اجرا خواهد شد.

پیوند مدرسه با مسجد
مسئول بسیج دانش آموزی استان بوشهر یکی از برنامه های امسال را طرح شهید بهنام محمدی عنوان کرد و گفت: یکی از برنامه های بسیج دانش آموزی پیوند بین دانش آموزان و مساجد است چراکه مساجد ما با حضور این افراد می تواند زینت داده می شود.
وی از تربیت دانش آموزان در تراز انقلاب اسلامی به عنوان یکی از اولویت های بسیج دانش آموزی نام برد و افزود: امروز یکی از مهمترین نیازهای کشور آشنایی دانش آموزان و تربیت کردن آنها در تراز انقلاب اسلامی برای انتقال مفاهیم آن با استفاده از ابزارهای جدید به سراسر دنیا است.
مسئول بسیج دانش آموزی استان بوشهر با بیان اینکه دانش آموز امروز با فضای سایبری زندگی می کند ابراز داشت: امروز نمی توانیم از قاعده بازی کنار بکشیم، از جهتی باید اهداف خود را با اهداف دانش آموزان تنظیم کنیم و در برگزاری برنامه ها نیازهای دانش آموزان را با آن برنامه پیوند زنیم در همین جهت نشست ها و کارگاه های عمومی و تخصصی فضای مجازی و سواد رسانه در مدارس استان برگزار می شود.
کیانی تعداد شهدای دانش آموز هشت سال دفاع مقدس را ۳۶ هزار نفر عنوان کرد و گفت: خون 36 هزار شهید دانش آموز و چندصد هزار رزمنده و آزاده ی دانش آموز در رگ های دانش آموزان امروز جاری است و مصداق بارز این ادعا فعالیت های صادقانه ،خالصانه و بی ادعای دانش آموزانی است که در مدارس فعالیت های انقلابی انجام می دهند.
اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی
مسئول بسیج دانش آموزی استان بوشهر با اشاره به اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی در قالب کاروان های راهیان نور اظهار داشت: این اعزام ها از 12 آبان ماه آغاز شده و تا پایان سال هشت هزار و 500 نفر به مناطق عملیاتی اعزام می شوند.
کیانی از فعالیت دانش آموزان بسیجی در قالب اردوهای جهادی در روستاها و مناطق محروم استان خبر داد و گفت: دانش آموزان استان در انجام فعالیت های جهادی پیشتاز هستند به طوری که توانستیم در مرداد ماه امسال در قالب اردوهای عمرانی، آموزش و آبادانی تعدادی را به مناطق محروم استان اعزام کنیم.
مسئول بسیج دانش آموزی استان بوشهر با بیان اینکه این اردوهای یک روزه، یک هفته و یا ۱۰ روزه بوده است گفت: در اردوی یک روزه تعداد پنج هزار و 257 نفر ، در ادوی ۱۰ روزه تعداد دوهزار و 545 نفر و تعداد ۵۱۷ نفر در قالب اردوی یک هفته به اردوی جهادی اعزام شدند که برگزاری این اردو تاثیر بسزایی در روحیه دانش آموزان و آشنایی آنها با مفهوم محرومیت دارد.
کیانی در پایان گفت: از برنامه های شاخص بسیج دانش آموزی در این هفته را می توان به برگزاری یادواره های شهدا ،همایش استکبار ستیزی، تجمع بزرگ 13 آبان ،همایش رهروان شهید فهمیده ،پدافند غیر عامل و ... اشاره کرد و امید است با اجرای این برنامه ها بار دیگر خیل عظیم رهروان شهدا و یاوران ولایت را در سراسر استان با شور و شعور بیشتر مشاهده کنیم.