دستمزد کم و عدم ثبات شغلی دو عامل مهم جامعه کارگران بوشهری
نامش کارگر است .از او به عنوان زحمتکش نام می برنند اما هرگز حقوقش رعایت نشده است.دستانش پینه بسته و کمرش خمیده شده است اما هزینه های زندگی آنقدر کمر شکن است که نمی داند جواب همسر را بدهد...
كدخبر: id-1258
تاريخ: 2018-10-22 10:17:00

به گزارش چغادک نما ؛ در سال‌های گذشته هر اندازه که افزایش مزد تصویب شده، باز هم نتوانسته فاصله میان مزد و معیشت را برطرف کند،از طرف دیگر کارفرمایان بر مشکلات اقتصادی دست می‌گذارند و می‌گویند پرداخت همین سطح از مزد نیز برای آنها کار ساده‌ای نیست.

براساس قانون کار حداقل مزد قانونی بدون توجه به توان جسمی و ذهنی کارگر و صرفا با احتساب هزینه‌های زندگی خانوار کارگری تعیین می‌شود و کف مزد است. افزایش مهارت نیروی کار باید با افزایش مزد همراه باشد.

این آمار واقعا نگران‌کننده است. در کشوری که بیش از ٣ میلیون نفر بیکار آشکار و میلیون‌ها نفر بیکار پنهان هستند، بخش قابل توجهی از نیروی کار بیش از ٤٩ ساعت در هفته کار می‌کنند.

ساعات طولانی اضافه‌کاری در برخی کارخانه‌ها و دو شغله و سه شغله بودن بسیاری از شاغلین انعکاس دیگری از مزدهای پایین است، بیش از نیمی از نیروی کار کشور حول وحوش حداقل قانونی و کمتر از آن مزد می‌گیرند.

در حالی که به گفته نماینده کارگران در شورای عالی کار، دستمزد ماهیانه ۹۰ درصد کارگران کمتر از ۳ میلیون تومان است،جبران قدرت خرید نخستین مطالبه نمایندگان آنها از وزیر کار خواهد بود.

شرایط زندگی تا حدی برای مردم دشوار شده است که بسیاری از مردم بیان می‌کنند اگر تا نیمه اول دهه 80 خانوار کارگری می‌توانست از طریق دریافت حداقل دستمزد ماهانه تا 50 درصد از هزینه‌های خود را تأمین کند، اکنون با دریافت یک پنجم از حقوق واقعی خود تا چه میزان از هزینه‌های خود را تأمین می کند؟

امید یکی از کارگران دلواری در استان بوشهر یک فردی48 ساله که در یک شرکت پیمان کاری مشغول به کار است، می گوید: کل دریافتی من با حقوق جدید تصویب شده امسال 1 میلیون تومن می شود.ماهی 400 هزار تومن اجاره خانه می دهم و باید با مابقی در شهر پر هزینه ای چون تهران سر کنم.

او ادامه می دهد: 3 فرزند دارم که یکی از آنها در آستانه ورود به دانشگاه است و مجبورم به او تذکر بدهم که فقط باید در دانشگاه دولتی و روزانه پذیرفته شود.

وی ادامه داد:تفاوت بین قوانینی که از کارمندان و کارگران حمایت می کند باعث شده تا تفاوتهایی درباره حقوق و مزایای این اشخاص پیش بیاید. مثلا درباره پاداش آخر سال و عیدی، کارگران مستحق دریافت دست کم 2 برابر حقوق ماهانه هستند ولی عیدی کارمندانی که مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری است، توسط هیات دولت تصویب می شود که عموما کمتر از عیدی کارگران است./سپاس