یک نوجوان چغادکی با همت مرکز نیکوکاری حضرت فاطمه (س) جان دوباره یافت/تصویر
یک نوجوان چغادکی که کلیه های خود را از دست داده بود با همت خیرین مرکز نیکوکاری حضرت فاطمه زهرا شهر چغادک جان دوباره گرفت .
كدخبر: id-1186
تاريخ: 2018-10-05 15:17:57

به گزارش چغادک نما،  هاشم محمدی، مدیر مرکز نیکوکاری حضرت فاطمه زهرا (س) ، با اشاره به نقش مهم خیرین در مرکزنیکوکاری حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت : با همت خیرین و مردم مهروز چغادکی  و با جمع آوری مبلغ 12 میلیون تومان این مرکز توانست جان یک نوجوان چغادکی که کلیه های خود را از دست داده بود را نجات دهد.
وی افزود: این نوجوان که ساکن شهر چغادک و مبتلا به بیماری  حاد کلیوی بود با فراخوان جمع آوری کمک های مردمی از سوی خیرین این مرکز و با اهدای مبلغ 12 میلیون تومان تحت عمل پیوند کلیه در شب اول محرم مصادف با 19 شهریور سال جاری در بیمارستان شهید دکتر لبافی نژاد  تهران قرار گرفت که الحمدالله عمل پیوند کلیه با موفقیت انجام شد .
محمدی اظهار داشت : با توجه به اینکه بیماران کلیوی پس از عمل می بایست در یک مکان استریل وتحت مراقبت ویژه نگهداری شوند مرکز نیکوکاری حضرت فاطمه زهرا (س) در همین راستا اقدام به خریدن کولر،یخچال وآماده شدن اتاق نگهداری وی نموده است .
مدیر مرکز نیکوکاری حضرت فاطمه زهرا (س) همچنین ابراز کرد: کمک خیرین برای پرداخت هزینه پیوند خدمت بزرگی به بیماران و جامعه است  و بهمین منظور از خیرین می خواهیم برای پیوند بیماران دیگر کمک کنند و هزینه آن را تقبل نمایند.

یک نوجوان چغادکی با همت مرکز نیکوکاری حضرت فاطمه (س) جان دوباره بافت/تصویر
هاشم محمدی تصریح کرد : حالا اسماعیل نوجوان عزیز چغادکی به زندگی بازگشته است و این بازگشت هدیه بزرگی است که خداوند به دست انسان های خیّر به او ارزانی کرده است و اسماعیل که با قلب کوچک خود دردهای بزرگی را تحمل کرده یک آرزو دارد و آن این است که همه بیمارانی که او در بخش دیالیز با آنها آشنا شده و بدن های پردرد و روح های خسته شان را دیده، همانند او به زندگی بازگردند و او امیدوار است که همه بیماران دیالیزی مثل او لذت زندگی را بچشند.
محمدی در پایان با بیان دعای خیر والدین این نوجوان چغادکی  گفت : وقتی پای حرف های پدر و مادر رنج کشیده این نوجوان می نشینی این اشک شوق است که به زبان مجال بیان نمی دهد و این خانواده درد کشیده دعایشان این است که:«خدا همه آنان را که یاری مان کردند، یاری و خود و خانوادیشان را سالم و سلامت باشند» و این دعای ساده، نزد خداوند، بسیار بزرگ است.

شایان ذکر است عضو اهدایی از جوان دیگر که در اثر سانحه رانندگی دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده وی به اسماعیل نوجوان چغادکی پیوند داده شده است .