مردم متولی مراسم اربعین باشند/ لزوم ترویج فرهنگ حسینی
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه ساختار مراسم اربعین از اصل و اساس مردمی بوده است، گفت: پیاده‌روی اربعین حسینی طلوع مجدد قیام کربلا است.
كدخبر: id-1181
تاريخ: 2018-10-02 08:29:23

به گزارش چغادک نما، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر دوشنبه در نشست کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین حسینی اظهار داشت: اربعین حسینی حماسه‌ای بزرگ است که نقش مهمی در طلوع مجدد قیام عاشورا دارد.

وی با بیان اینکه پیاده روی اربعین حسینی یک حماسه و طلوع مجدد قیام کربلا است، اضافه کرد: در واقع مراسم پیاده‌روی بزرگ اربعین حسینی بیعت با امام حسین (ع) و اشاعه فرهنگ حسینی در جهان است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای کم‌فروغ کردن مراسم و برنامه‌های پیاده‌روی اربعین حسینی بیان کرد: دشمن همواره به دنبال خاموش کردن این مشعل فروزان است.

وی با اشاره به اهمیت اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزشی در مراسم اربعین، تصریح کرد: کمیته فرهنگی و آموزشی متکفل فرهنگی زائران اربعین حسینی در ساختار مهندسی فرهنگی و سیاسی جهان هستند.

آیت‌الله صفایی بوشهری بر لزوم ترویج آرمان‌ها و ارزش‌های مکتب اسلام تاکید کرد و ادامه داد: جهان آینده و نظم نوین جهانی به نام امام حسین (ع) رقم خواهد خورد.

وی با تاکید بر اینکه زائران اربعین باید حسینی شوند و حسینی بمانند و به سبک سیدالشهدا (ع) زندگی کنند افزود: زائران اربعین باید شخصیت خود را بر اساس شخصیت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) معماری کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر اینکه مراسم و برنامه‌های ایام اربعین باید با محوریت مردم برگزار شود، گفت: ساختار اربعین حسینی از اصل و اساس مردمی بوده است و باید موکب‌ها را طوری بسترسازی کنیم که مردم متولی باشند.

وی اظهار داشت: همه ملت‌های مسلمان و مردم ایران و عراق باید فرهنگ حسینی را بشناسند و با ابعاد و ویژگی های سومین پیشوای شیعیان آشنا شوند و در مسیر زندگی استفاده و الگو برداری کنند./مهر