کد خبر : 781تاریخ ثبت : 1397/1/17 18:46:07

مرکز خرید گندم و کلزا در چغادک راه‌اندازی شد

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر با اشاره به آغاز برداشت گندم و کلزا گفت: برای نگه‌داری و خرید محصول کشاورزان مراکز خرید گندم و کلزا در دشتستان، دشتی و چغادک بوشهر راه‌اندازی شده است.

به گزارش چغادک نما ،محمد هاشمی  از آغاز برداشت گندم و کلزا در استان خبر داد و اظهار داشت: تلاش زارعان استان به ثمر نشست و عملیات برداشت محصول گندم و دانه روغنی کلزا در نقاط مختلف استان بوشهر با مشارکت کمباین‌داران آغاز شد.

وی از تعیین مراکز خرید گندم و دانه روغنی کلزا خبر داد و تصریح کرد: با آغاز برداشت گندم مراکز خرید گندم در چغادک بوشهر، سیلوی برازجان، کارخانه‌های آرد خلیج فارس دشتی و الزهرای برازجان راه‌اندازی شده است.

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر با اشاره به تعیین دو مرکز برای خرید دانه روغنی کلزا تصریح کرد: انبارهای چغادک بوشهر و سیلوی برازجان علاوه بر خرید گندم، محصول دانه روغنی کلزا را از کشاورزان خریداری می‌کنند.

هاشمی با بیان اینکه قیمت خرید هر کیلوگرم  دانه روغنی کلزا 27 هزار 830 ریال تعیین شده است گفت: نرخ خرید گندم  هنوز اعلام نشده که پس از تحویل محصول کشاورزان با تعیین نرخ خرید، مطالبات کشاورزان پرداخت می‌شود.

وی از کاهش میزان برداشت محصول گندم در استان خبر داد و  بیان کرد:به سبب کاهش بارندگی و ادامه خشکسالی‌ها، به اراضی گندم دیم که بخش عمده‌ای از مزارع استان بوشهر را شامل می‌شود خسارت قابل توجهی وارد شد.

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر با اشاره به اینکه  سال قبل 27 هزار و 700 تن گندم  از زارعان استان خریداری شد خاطر نشان کرد: این محصولات در انبار چغادک بوشهر، کارخانه آرد خلیج فارس خورموج، کارخانه آرد الزهراء و سیلوی برازجان نگه‌داری شد که پیش بینی میزان خرید امسال نسبت به سال قبل کمتر است.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه