کد خبر : 691تاریخ ثبت : 1396/12/11 11:13:58
همزمان با وفات حضرت ام البنین سلام الله علیها

مراسم سالگرد شهید عبدالکریم دشتی با حضور امام جمعه چغادک برگزار شد /تصویر

چغادک نما : مراسم سالگرد شهید عبدالکریم دشتی با حضور امام جمعه چغادک وجمعی از مردم ولایتمدار این شهر به همت خانواده شهید و باهمکاری پایگاه امام علی النقی علیه السلام همزمان با وفات حضرت ام البنین سلام الله علیها برگزار گردید

به گزارش چغادک نما ،مراسم سالگرد شهید عبدالکریم دشتی با حضور امام جمعه چغادک وجمعی از مردم ولایتمدار این شهر به همت خانواده شهید و باهمکاری پایگاه امام علی النقی علیه السلام همزمان با وفات حضرت ام البنین سلام الله علیها برگزار گردید

امام جمعه چغادک در این مراسم با گرامیداشت این شهید نوجوانان اظهار داشت مفهوم نورانی شهادت، مفهومی است که شهیدان و خانواده-های شهدا به ما یاد دادند و الا قبل از انقلاب این مفهوم در جامعه ما به راحتی قابل فهم نبود و حداکثر چیزی که از آن فهم می-شد شهادت در دوران صدر اسلام و شهدای کربلا بود، اما شهیدان عزیز به ما آموختند که 1400 سال بعد از آغاز اسلام ، مفهوم شهادت و خانواده شهید و مادر شهید می تواند در جامعه ما مفهوم و مصداق گسترده پیدا کند و به عنوان یک پدیده مهم وارد فرهنگ و زندگی ما شود.

وی خاطرنشان کرد : مادران شهدا با درس گرفتن از حضرت ام البنین الگوی شگفت انگیزی از فداکاری و ایثارگری را در قرن حاضر به ما نشان دادند.

 

حجت الاسلام خدری مهمترین چیزی که به شهید ارزش و اعتبار می دهد،را  خود گذشتگی دانست وگفت : این پدیده ای است که به آسانی و با شعار به دست نمی آید. ما و همه کسانی که فضای نورانی شهادت و شهیدان را تجربه کرده اند باید از شهیدان درس از خودگذشتگی بیاموزیم.

وی ادامه داد : یکی از مهمترین مشکلات امروز ما کمرنگ شدن ارزش از خودگذشتگی است و رسیدن به این ارزش مهم در گرو جهادی بزرگتر از جهاد در جبهه هاست که پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: «مرحباً بقوم قضوا الجهاد الاصغر و علیکم بجهاد الاکبر»؛ وقتی اصحاب پرسیدند جهاد اکبر چیست؟ فرمود: جهاد النفس!

امام جمعه چغادک یکی از نتایج مهم فرهنگ شهادت را امید آفرینی و یأس زدایی از جامعه عنوان کرد وافزود :خداوند متعال در قرآن می فرماید: « و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاءٌ عند ربهم یُرزقون»؛ گمان و خیال نکنید کسانی که در راه خدا کشته شده اند (شهیدان مرده اند)، بلکه آنان زنده اند و نزد پروردگار متنعم هستند. سپس می فرماید: « فرحین بما آتاهم الله من فضله و یستبشرون بالذین لم یلحقوا بهم من خلفهم الّا خوفٌ علیهم و لا هم یحزنون»؛ یعنی شهدا هم خود شادمان هستند و هم به دیگران بشارت و مژده می دهند که هیچ خوف و حزنی نداشته باشید. یعنی با وجود شهدا و فرهنگ شهادت باید امیدوار به فضل و عنایت خدا باشید. و این یعنی اینکه فرهنگ شهادت امید آفرین است از جامعه یأس زدایی می کند و در مقابل سختی ها و مشکلات به مردم استقامت و تحمل می دهد.

در پایان این مراسم با حضور یکی از مداحان اهل بیت به یاد آن شهید بزرگوار مراسم پرفیض دعای کمیل بهمراه مرثیه وروضه به مناسبت وفات حضرت ام البنین سلام الله علیها برگزار شد

Thumbnail

ThumbnailThumbnail

Thumbnail

Thumbnail

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه