کد خبر : 122تاریخ ثبت : 1396/7/12 22:03:11
یادداشت

هدر رفت وپایمال شدن پول و هزینه عمرانی شهرچغادک در اجرای پروژه شهری

چرا برخی ها به فکر مردم نیستند، مسئولان باید دنبال کار و فکر، اندیشه نو و اساسی برای توسعه شهرمحروم چغادک باشند.

Thumbnailبه گزارش چغادک نما ، ماشاالله جمالی - توسعه ورونق اقتصاد شهرچغادک به این دلیل نقش شهرداری ونقش نظارتی شوراهای شهررا برجسته می کند که شهرداری وشورای شهر، حکومت محلی وپارلمان شهری به حساب می آیند و عملکرد و فعالیت آن دو به توسعه یا توقف رشد اقتصادی شهر می انجامد. تامین نیاز شهروندان، فراهم کردن خدمات رفاهی ازجمله آسفالت کردن معابر و اساسا زیرساخت هایی که توسط شهرداری وبنا به برنامه ارائه شده شورا به آنها پایه گذاری می شود، همه و همه نهایتا به پویایی اقتصاد شهرچغادک منجر می شود، ودر راستای همین اصل سالانه بخش مهمی از اقلام هزینه های عمرانی شهری را به خود اختصاص می دهند. و گاه کار بدین جا می انجامد که از رهگذر پیش بینی های نادرست در طراحی یا محاسبات فنی شهری در اجرا، شاهد هدر رفتن منابع و اعتبارات عمرانی در این بخش می باشیم که نتیجه آن با افزایش اعتبارات جاری عمرانی، امکان برنامه ریزی و اجرای پروژه های عمرانی بلندمدت و راهبردی در حوزه شهری کاهش می یابد. این امر به معنای کم اهمیت بودن و یا بلامانع بودن پروژه های جاری عمرانی نیست اما هر نوع بی دقتی در اجرای این پروژه ها علاوه بر تکرار پروژه های جاری وهدر دادن پول بیت المال، موجب عدم تخصیص اعتبارات عمرانی در بخش های بلندمدت و راهبردی درشهر می شود.

یکی از مهمترین اصل که یک شهر را از سایر شهرها برجسته می سازد وتاثیر زیادی بر زیبایی شهر دارد، آسفالت یکدست و مناسب معابر و خیابا ن ها و کوچه هاست که متاسفانه در شهرچغادک کمتر به چشم  میخورد.در این شهر به هر کوی و برزن که می روی آسفالت های چند تکه و وصله شده ای را خواهید دید، به جز مشکلات بهداشتی که از گرد و خاک موجود در کوچه ها بوجود می آید . وجود چاله وچوله های بسیار زیاد معابر نیز موجب مشکلات ترافیکی وتصادف وتحمیل هزینه بررانندگان نقیله می گردد.شهرداری چغادک نیز که مدتهاست آسفالت کوچه ها و معابر را آغاز نموده بدون در نظر گرفتن نکات صحیح آسفالت واستفاده از تجربیات دیگر شهرها شروع به آسفالت معابر می کند که این خود باعث می شود عمر آسفالت را بسیار پایین آورد. که در شهرچغادک با وجود بار ترافیکی اندک عمر مفید آسفالت در بسیاری از معابر وکوچه ها به یکسال هم نمی رسد.که این پول بیت المال به دلیل عدم هماهنگی ونقص در اجرا،ونظارت ناقص شوراها بربرنامه های ارائه شده خود به شهرداری در خیابان های چغادک به هدر می رود.

 دیگر مشکل آسفالت های امروز شهرچغادک ریختن آسفالت به روی زمین بدون هیچ گونه مهندسی و کارشناسی است .بطوریکه در بسیاری از معابر بدون طی کردن مراحل اسفالت، زیر سازی و شیب دهی به جاده، اقدام به آسفالت ریزی می کنند و کوچه یا معبر در زمان بارندگی و یا شست وشوی خانه ها به یک دریاچه تبدیل میگردد.به جرات میتوان گفت پارامتر اساسی در رابطه با بحث قیر و آسفالت، نیروی انسانی است که متاسفانه در این زمینه از پائین ترین سطح نیروی انسانی مورد نیاز از قبیل تکنسین، اپراتور تا سطوح طراحی، مهندسین ناظر و.... با کمبود نیروی ماهر مواجه می باشیم.

 وقتی موارد بالا را در کنار هم قرار می دهیم، این سوال در ذهن ایجاد می شود که آیا آسفالت خیابان ها، آن هم با این سرعت، در راستای عمران شهر چغادک است که به واسطه آن پول بیت المال به هدر رفته و حرام می شود؟وچه کسانی درهدر رفت پول بیت المال مسول وپاسخگو خواهند بود .

امیدواریم شهرداری ونقش نظارتی شوراهای شهرچغادک در ارائه برنامه های خود، با در نظر گرفتن نکات صحیح و استفاده از نیروی انسانی و تجهیزات مناسب به افزایش طول عمر آسفالت توجه بیشتری نماید.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
مراد | 14 مهر 1396 | ارسال پاسخ
0
0
با سلام يكي از دوستان تخصص وتحصيلات آقاي جمالي را بنويسد تا مطلع گردم نويسنده مطلب چه تحصيلات و تخصص وتجربه اي دارد.
نصاری | 15 مهر 1396 | ارسال پاسخ
0
0
جناب مراد .نیازی به تخصص نیست که از ایشان بنویسند اگر می خواهید مطلع شوید به دو ادرس زیر مراجعه کنید وببینید
http://s9.picofile.com/file/8308440968/choghadak.jpg
...............................
http://s9.picofile.com/file/8308440934/choghadak1.jpg

چه می بینید عمران یا هدر دادن